SPORTOWY POCZĄTEK ROKU

     Wrzesień w tym roku szkolnym jak zwykle nie rozpieszczał nas pogodą. Przygotowania do zawodów szkolnych były bardzo intensywne, ale utrudnione ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dnia 20 września jako organizatorzy rejonowych biegów przełajowych wystawiliśmy liczną, a przy okazji solidną reprezentację naszej szkoły. Sportowcy z klas IV-VIII nie zawiedli naszych oczekiwań. Do kolejnego etapu zawodów awansowało 51 osób, co przełożyło się na zwycięstwo w kategorii chłopców i dziewcząt klas IV-VI oraz dziewcząt z klas VII-VIII a chłopcy z klas VII-VIII zajęli drugie miejsce (w zawodach powiatowych). Dnia 25 września w Wołominie odbył się kolejny etap zawodów z którego do międzypowiatu awansowało 6 osób:  Alicja Grochowska 5A; Lena Kacprzuk 5A; Aleksander Taraszkiewicz 5A; Beata Kaźmierczak; Kacper Ołdak 7B; Jan Rudajko 8B

W dniu 07 września w Pomiechówku odbyły się międzypowiatowe zawody w biegach przełajowych klas V-VIII. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 6A Beata Kaźmierczak, która zajmując 1 miejsce wywalczyła awans i weźmie udział  w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy naszym sportowcom godnego reprezentowania szkoły, a Beacie powodzenia w wiosennych zmaganiach. 

     Nie zdążyliśmy dobrze zapomnieć o biegach przełajowych a 23 i 27 września na obiektach „Orlika” przy TKS Bóbr rozegrane zostały zawody klas VII-VIII w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Tu sukces nie był już tak spektakularny. Chłopcy zajęli 5 miejsce, a dziewczęta uplasowały się na ostatnim stopniu podium- GRATULACJE.

 1. Wronka Sebastian  7A
 2. Tryc Maciej              7A
 3. Krassowski Krzysztof 7A
 4. Mateuszów Wiktor   7C
 5. Sokulski Damian       8B
 6. Lipiński Karol             8B
 7. Sztuka Dawid            8B
 8. Rudajko Jan               8B
 9. Strzelczyk Igor           8A
 1. Trojanek Wiktoria            7B              
 2. Adamczyk Zuzanna          7C
 3. Więch Zuzanna                 7A
 4. Opęchowska Emilia         7A
 5. Sasin Klaudia                     8B
 6. Mroczek Wiktoria             8B
 7. Banasiak Aleksandra        8B
 8. Ołdak Oliwia                     7D
 9. Ślendak Karolina              7c

     2 października po niespełna tygodniu odpoczynku wystartowaliśmy w kolejnej masowej imprezie na poziomie powiatu. W sztafetach 10x800m wystawiliśmy komplet. Cztery sztafety składające się z 10 osób każda, ukończyły swoją rywalizację w następującej kolejności:

 • Dziewczęta kl. VII-VIII zajęły 4 miejsce
 • Chłopcy kl.VII-VIII  zajęli 3 miejsce
 • Dziewczęta kl. V-VI zajęły 2 miejsce uzyskując awans do kolejnego etapu zawodów!!!
 • Chłopcy kl.V-VI  zajęli 5 miejsce

DZIEWCZĘTA                                                                                                       

 1. Lena Kacprzuk Va
 2. Alicja Grochowska Va
 3. Beata Kaźmierczak VIa
 4. Julia Wiśniewska VIa
 5. Karolina Górska VId
 6. Julia Bereda VIa
 7. Laura Wiśniewska VIb
 8. Dominika Bereda VIa
 9. Iga Kalinowska Va
 10. Zuzanna Laskowska VIc
 11. Zofia Zbrzeźniak VIc

CHŁOPCY

 1. Aleksander Taraszkiewicz Va
 2. Michał Dzędzykowski Va
 3. Łukasz Kryszkiewicz VId
 4. Mikołaj Sasin VIa
 5. Kacper Urlata VId
 6. Wytrykowski Igor VIb
 7. Karol KaskaVIb
 8. Krassowski Krzysztof VIIa
 9. Mateusz Balcerak VId
 10. Jakub Pólkowski VIc

DZIEWCZĘTA

 1. Budek Paulina                  8A
 2. Czajkowska Hanna          8A
 3. Kowalewska Adrianna    8A
 4. Kozub Maja                       7A
 5. Ciuk Natalia                       7A
 6. Koc Klaudia                        7A
 7. Karlewska Wiktoria          7A
 8. Kawiecka Julia                   7B
 9. Banasiak Aleksandra         8B
 10. Doroszkiewicz Dominika   8B
 11. Sasin Klaudia                       8B

CHŁOPCY

 1. Lipiński Karol        8B
 2. Rudajko Jan          8B
 3. Sasin Kacper         8B
 4. Sokulski  Damian  8B
 5. Sztuka Dawid        8B
 6. Lewandowski Konrad  8C
 7. Ołdak Kacper         7B
 8. Gałązka Jakub        7B
 9. Czajkowski  Jakub 8A
 10. Maleszko Jakub     8A
 11. Strzelczyk Igor       8A

W dniu 9.10.2019r nasza sztafeta dziewcząt w składzie: Lena Kacprzuk Va, Nina Maziarz VIb, Beata Kaźmierczak VIa, Julia Wiśniewska VIa, Karolina Górska VId, Julia Bereda VIa, Laura Wiśniewska VIb, Dominika Bereda VIa, Iga Kalinowska Va, Julia kawiecka VIIb oraz Zofia Zbrzeźniak VIc, wzięła udział w międzypowiatowych biegach przełajowych w sztafecie 10 x 800m. Dziewczęta bardzo mocno zaczęły te zawody, po 4 zmianie miały 1 miejsce, po następnych byliśmy w trójce najlepszych. Jednak zabrakło sił, żeby utrzymać miejsce na podium i ostatecznie uplasowaliśmy się na 5 miejscu. Każda z dziewczyn dała z siebie maksimum swoich sił i możliwości, co jest dobrym prognostykiem na następne lata.

     Podsumowując, ostatnie cztery tygodnie to bardzo intensywny czas dla naszych sportowców. W większości przypadków to te same osoby reprezentowały naszą szkołę we wszystkich opisanych powyżej imprezach. Tym bardziej należą im się słowa uznania. Nie zawsze wysokie lokaty w imprezach sportowych liczą się najbardziej, a duch sportowej rywalizacji połączony z zachowaniem zasad fair-play plus godne reprezentowanie barw Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu to najwyższa satysfakcja dla nas nauczycieli/trenerów przygotowujących dzieci do zawodów.

                                                                                                                                                                          Zespół nauczycieli w-f