Pracowity tydzień klas SOS naszej szkoły

Ostatni tydzień dla młodziczek naszego klubu możemy zaliczyć do bardzo udanych. W czwartek rozegraliśny pierwszy mecz Szkolnej Ligi Siatkówki z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie który wygraliśmy 2:0 (w ramach SLS większość meczy gramy przeciwko licealistkom, dlatego każde zwycięstwo ma dużą wagę), następnie w sobotę odbył się na naszej hali I turniej Ligi Młodziczek MWZPS. Po w miarę udanym Turnieju Rozstawieniowym zaczynaliśmy od 4 ligi. W tym sezonie w rozgrywkach Młodziczek jest aż 11 lig, więc nasz start od ligi 4 to i tak duże osiągnięcie, gdyż rocznik główny w tym sezonie to 2005 a my gramy rocznikiem 2006. Ze starszego rocznika grają z nami na razie 2 zawodniczki: Oliwia i Dominika.
W ostatni weekend lekko osłabieni kontuzją podpory naszego bloku Patrycji przystąpiliśmy do rozgrywek.
Okazało się, że rezerwowe środkowe bloku stanęły na wysokości zadania, zagrywka Magdy w końcówce 3 seta pierwszego meczu pozwoliła wypracować nam pewną wygraną.
Przeciwnikami naszymi były kluby UKS Trójka Kobyłka, NIKE Węgrów oraz UMKS MOS WOLA III.
Kluby z Węgrowa i Kobyłki grały rocznikiem 2005 a Warszawa 2007 i był to zdecydowanie najsłabszy zespół w rozgrywkach naszej Ligi.
Pierwszy mecz graliśmy z Kobyłką, w pierwszym secie, dość szybko dzięki bardzo dobrej grze na skrzydłach wypracowaliśmy przewagę i pewnie go wygraliśmy. Drugi set to atomowa zagrywka Oliwii, duża przewaga na początku i nagle przestuj. Dzięki niemu przeciwnik wyszedł na prowadzenie i wygrał 2 seta. Tie-break to już nasz popis i pewna wygrana.
Drugi mecz z MOS WOLA III, to spokojna wygrana naszego zespołu, tym cenniejsze, że na boisku były nasze rezerwowe, które bez problemu poradził sobie z przeciwnikami i zapewniły nam zwycięstwo 2:0.
Przed ostatnim meczem trener przeżył chwilę nerwów, gdyż mieliśmy grać z przeciwnikiem który do tego meczu nie przegrał jeszcze żadnego meczu.
Po raz kolejny nasza zagrywka nas nie opuściła, silne zagrywki Oliwii, Pauliny, Ali C, Mai oraz taktyczne pozostałych dziewcząt, wiele pięknych akcji w obronie (najlepsza obrona z trybun naszej libero) pozwoliły nam spokojnie wygrać mecz i turniej.
Dzięki temu zapewniliśmy sobie awans do Ligi 3.
Turniej 3 ligowy trwa 2 dni i jest na 6 zespołów, ale będzie to cenna lekcja dla naszych dziewcząt przed przyszłym sezonem. W tej chwili jesteśmy wśród 9 najlepszych zespołów na Mazowszu na ponad 50 startujących w rozgrywkach. Wielkie gratulacje dla dziewcząt. Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych spotkań.
Trójka Kobyłka-MOS3 2:0
(17, 14)
Olimp-Trójka Kobyłka 2:1 (15, -19, 7)
Nike Węgrów-MOS3 2:0 (12, 15)
Nike Węgrów-Trójka Kobyłka 2:1 (-22, 17, 5)
Olimp-MOS3 2:0 (16, 14)
Olimp-Nike Węgrów 2:0 (14,10)
Kolejnosc
1 Olimp Tłuszcz
2 Nike Węgrów
3 Trójka Kobyłka
4 MOS3

Dwadzieścia jeden zespołów przyjechało do Warszawy by rywalizować w Festiwalu Minisiatkówki na Pradze-Południe.
Naszą szkołę reprezentowały dwie trójki chłopców i jedna dziewcząt, uczniowie klasy sportowej V SOS.
Michał, Krzyś i Maks, którzy zajęli pozycję medalową – 3 miejsce.
Udany występ zanotowali również Wojtek, Adrian oraz Marcel zajmując 13 miejsce.
Zawodnikom dziękujemy za sportowe emocje i determinację, rodzicom zaś za wsparcie i doping.