Mistrzostwa Rejonu Tłuszcz w Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn

Tym razem areną główną zawodów było boisko szkolne w Jadowie. W dniach 26 i 27.09 rozegraliśmy zawody rejonowe w piłce nożnej. Pierwsi swoje zawody rozegrali chłopcy z klas VII-VIII. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn, które po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy:

3. Jasienica

Grupa dla naszej męskiej drużyny okazała się łatwa. Wygraliśmy dwa mecze bez straty bramki, zajmując w ten sposób I lokatę  w grupie.

W II grupie trochę bardziej wyrównanej, I miejsce zajęli gospodarze a II Jasienica. Grając systemem „na krzyż”, przyszło nam rozegrać mecz z Jasienicą. Tego dnia na szczęście panowie grali coraz lepiej z meczu na mecz. Drużyna z Jasienicy musiała uznać wyższość naszej ekipy przegrywając mecz 0:4.

I takim sposobem znaleźliśmy się w finale. Tam na naszą drużynę czekali już gospodarze. Przypomnę tylko że Jadów to druga drużyna z zeszłego roku. Tym razem to oni dyktowali warunki, strzelając szybko trzy bramki- na szczęście tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę udało nam się strzelić bramkę kontaktową.

W drugiej połowie to MY dyktowaliśmy warunki, szybko doprowadzając do remisu. Na dwie minuty przed końcem spotkania Oskar Ludwiniak strzelił bramkę na 4:3 i zwycięstwo stało się faktem.

6. Syplyvy Rostislav  8B (SP J.P II)
7. Taraszkiewicz Aleksander  8A (SP J.P II)

Tym sposobem nasi chłopcy (zawodnicy TKS Bóbr) wygrali eliminacje rejonowe. Kolejny start na etapie powiatu we czwartek 29.09 w Radzyminie.

Po chłopcach przyszedł czas na dziewczęta. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn:

1. Jasienica
  2. Stryjki
  3. Urle
  4. Tłuszcz JP
  5. Jadów

Rozgrywki odbyły się systemem ,,każdy z każdym”. Nasze dziewczyny dzielnie rywalizowały z koleżankami z innych szkół, jednak musiały uznać wyższość przeciwniczek w dzisiejszym dniu. Charakter i wola walki nie wystarczyły by stanąć na podium. Naszej drużynie zabrakło odważniejszej gry z przodu i umiejętności ,,walki” jeden na jeden. Problemem okazała się również finalizacja akcji w ataku. Dziewczyny zostawiły serce i wiele zdrowia na boisku. Wracamy z Jadowa bez medalu, jednak bogatsze o doświadczenie i nowe umiejętności. Nasz rejon w zawodach powiatowych będą reprezentować dziewczęta ze szkoły w Jadowie.