Pracowity weekend siatkarek UKS OLIMP Tłuszcz

Pierwszy weekend kwietnia był bardzo pracowity dla młodych siatkarek trenujących pod okiem trenerów Mariusza Stępczyńskiego, Małgorzaty Krysik, Katarzyny Balcerak oraz Sławomira Klocka.

Zespoły wzięły udział w dwóch turniejach, zawodniczki z rocznika 2004/2005 grały w silnie obsadzonym XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie, młodsze dziewczęta z roczników 2005/2006 i 2007 zagrały na Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Starsze dziewczęta, uczennice naszej szkoły oraz Szkół w Miąsem, Postoliskach, Krusza, Międzylesia zagrały w Turnieju w którym wzięło udział w sumie 48 zespołów męskich i żeńskich z całej Polski, Grodna (Białoruś) oraz Kaliningradu (Rosja). Grało na salach 620 dzieci z rocznika 2003 i młodszych. Zagraliśmy między innymi z zespołami między innymi z zespołem SMS Wrocław, Kadrą województwa Kujawsko-Pomorskiego, Czarnymi Słupsk, Treflem Sopot,MKS Dobre Miasto, Gdańska.

Był to ich pierwszy tak poważny turniej, trafiły od razu na jedne z najsilniejszych zespołów z różnych województw, zebrały doświadczenia, a gra naszego zespołu była z meczu na mecz coraz lepsza.

Poznaliśmy również Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pana Jacka Kasprzyka który obiecał, że odwiedzi naszą szkołę, a grę zespołów obserwowali koordynatorzy Regionalni programu S.O.S oraz kierownik projektu Pan Waldemar Wspaniały.

Młode zawodniczki zagrały turniej w Wyszkowie.

Tradycją już jest, że w okresie wiosennym odwiedzamy naszych ,,sąsiadów” na Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie. W tym roku barwy klubowe reprezentowały 3 drużyny w kategorii ,,dwójek”, 3 z ,,trójek” i jedna drużyna ,,czwórek”. Turniej, co roku daje naszym podopiecznym możliwość zdobywania doświadczenia, jest to bardzo ważne zwłaszcza dla najmłodszej grupy, która dopiero zaczyna swoja przygodę i z tego tytułu ma za sobą niewiele rozegranych meczy, natomiast dla grup starszych jest to okazja do sprawdzenia swojego poziomu sportowego na tle sąsiednich klubów. Dziewczęta rywalizowały z drużynami z Kobyłki, Wyszkowa i Legionowa.