Koszykarski sukces dziewcząt – trzecie miejsce w powiecie

We wtorek 8 listopada na boiskach hali przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu rozegraliśmy kolejną już odsłonę mistrzostw rejonu. Tym razem główną rolę odgrywały dziewczęta z klas V-VI. Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej u chłopców, też zgłosiło się dużo szkół- tym razem aż sześć:

 • SP Tłuszcz (gospodynie)
 • SP Postoliska
 • SP Jasienica
 • SP Szewnica
 • SP Urle
 • SP Miąse

Podobnie jak u chłopców zagraliśmy w dwóch grupach trzy zespołowych pojedynki „każdy z każdym”. Po rozegraniu fazy grupowej odbyły się pojedynki o konkretne miejsca. I tak odpowiednio szóste miejsce zajęła drużyna z Miąsego, piąte z Urli, czwarte z Postolisk, trzecie miejsce zajęła drużyna z Jasienicy. W meczu finałowym podobnie jak w grupie nasze dziewczęta spotkały się z rewelacją turnieju SP Szewnica. Zarówno w fazie grupowej jak i meczu finałowym dziewczyny nie pozostawiły złudzeń, kto tego dnia „rozdawał karty”. W obydwu pojedynkach wygraliśmy ze znaczącą przewagą, uzyskując w ten sposób awans do mistrzostw powiatu.

Mistrzostwa powiatu, to już inna historia, tu spotykają się cztery najlepsze drużyny z rejonów powiatu wołomińskiego i chyba nie będzie łatwo…

Jednego mogę być pewien- dziewczyny będą walczyły jak lwice w każym pojedynku o jak najwyższą lokatę.

Skład naszej drużyny:

 1. Angelika Przyborowska
 2. Maja Napiórkowska
 3. Karolina Kryszkiewicz
 4. Małgosia Maniecka
 5. Zosia Gac
 6. Daria Ołdak
 7. Lena Kalkowska
 8. Hiacynta Matak
 9. Hanna Grzelak
 10. Maja Ołdak
 11. Iza Soroka

Dziś tj. 6.12.2022r uczennice naszej szkoły w składzie:

Angelika Przyborowska

Maja Napiórkowska

Karolina Kryszkiewicz

Małgosia Maniecka

Zosia Gac

Daria Ołdak

Lena Kalkowska

Hiacynta Matak

Hanna Grzelak

Maja Ołdak

Iza Soroka

Natalia Drzewiec

wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt. Tym razem poziom sportowy to ten z najwyższej półki. Zawodniczkom z naszej szkoły przyszło rywalizować z najlepszymi z powiatu. SP nr 5 z Wołomina oraz SP 2 z Zielonki. Dziewczęta z Wołomina to jedna z najlepszych drużyn na mazowszu. Rywalizacja z nimi w pierwszym meczu to nowe doświadczenie na szczęście nasze zawodniczki podjęły walkę. Po bardzo emocjonującym spotkaniu ulegliśmy wołominiankom znaczącą ilością punktów. Tego dnia w tym meczu skuteczność nie była naszą najmocniejszą stroną.

Drugie spotkanie z Zielonką (piłkarki ręczne) miało zupełnie inny wymiar sportowy. Parkiet wręcz topił się pod naszymi stopami. Chęć walki do samego końca, stały się naszym hasłem przewodnim w tym starciu. Po pierwszej kwarcie dziewczyny prowadziły 4 punktami, w drugiej kwarcie przeciwniczki wyrównały wynik spotkania. Natomiast w trzeciej i czwartej kwarcie dołożyły kilka punktów do wyniku końcowego.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:12 dla naszych przeciwniczek. W ten sposób dziewczyny zajęły trzecie miejsce.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich dziewcząt za godne reprezentowanie naszej szkoły.