Koszykarskie sukcesy 2019/20

22 i 25 listopada odbyły się na naszej hali rejonowe mistrzostwa w koszykówce dziewcząt i chłopców. Jak co roku, licznie przybyły na ten turniej szkoły nie tylko z naszej gminy, ale także z gminy Jadów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli o awans do zawodów powiatowych grając systemem „każdy z każdym”. Po pasjonującym turnieju klasyfikacja końcowa w obydwu kategoriach była dla nas korzystna.

5. Mokra Wieś

Zajęcie pierwszych miejsc w swoich kategoriach pozwoliło nam cieszyć się sukcesem. Przed nami finały powiatu a to już nie przelewki.

Dziewczęta jako pierwsze, 26 listopada na obiekcie Huraganu Wołomin, spotkały się z drużynami gospodarzy SP nr 5 z Wołomina, Radzyminem oraz Zielonką. Turniej rozegrany został systemem dwufazowym: Radzymin, Zielonka, Tłuszcz- jedna grupa, której zwycięzca w finale spotkał się z dziewczętami z Wołomina (klasa sportowa- piłka koszykowa). Po zaciętej walce dziewczęta zajęły czwarte miejsce.

Następnego dnia, tj. 27 listopada w SP nr 2 w Ząbkach, chłopcy również podjęli walkę o wyłonienie mistrza powiatu wołomińskiego w koszykówce. Na turniej przybyły szkoły z Ząbek (gospodarze), Wołomina, Marek i Tłuszcza. Po przeprowadzeniu losowania, przypadła nam drużyna z Wołomina. Po pasjonującym, lecz jednostronnym meczu awansowaliśmy do finału (28:9), w którym spotkaliśmy się z gospodarzem z Ząbek. Tu już nie było tak łatwo. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana z przewagą Ząbek, druga na naszą korzyść, niestety w trzeciej kwarcie gospodarze wykazali się większą skutecznością. To przełożyło się na wynik i czwarta kwarta niestety dla nas nie miała już większego wpływu na wynik końcowy (28:15) dla Ząbek.