Koszykarskie sukcesy 2019/20

22 i 25 listopada odbyły się na naszej hali rejonowe mistrzostwa w koszykówce dziewcząt i chłopców. Jak co roku, licznie przybyły na ten turniej szkoły nie tylko z naszej gminy, ale także z gminy Jadów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli o awans do zawodów powiatowych grając systemem „każdy z każdym”. Po pasjonującym turnieju klasyfikacja końcowa w obydwu kategoriach była dla nas korzystna.

Kat. Chłopcy klas VII-VIII

 1. Tłuszcz
 2. Jasienica
 3. Postoliska
 4. Mokra Wieś
 5. Miąse

Kat. Dziewcząt klas VII-VIII

 1. Tłuszcz
 2. Jasienica
 3. Miąse
 4. Jadów
 5. Mokra Wieś

Zajęcie pierwszych miejsc w swoich kategoriach pozwoliło nam cieszyć się sukcesem. Przed nami finały powiatu a to już nie przelewki.

Dziewczęta jako pierwsze, 26 listopada na obiekcie Huraganu Wołomin, spotkały się z drużynami gospodarzy SP nr 5 z Wołomina, Radzyminem oraz Zielonką. Turniej rozegrany został systemem dwufazowym: Radzymin, Zielonka, Tłuszcz- jedna grupa, której zwycięzca w finale spotkał się z dziewczętami z Wołomina (klasa sportowa- piłka koszykowa). Po zaciętej walce dziewczęta zajęły czwarte miejsce.

Następnego dnia, tj. 27 listopada w SP nr 2 w Ząbkach, chłopcy również podjęli walkę o wyłonienie mistrza powiatu wołomińskiego w koszykówce. Na turniej przybyły szkoły z Ząbek (gospodarze), Wołomina, Marek i Tłuszcza. Po przeprowadzeniu losowania, przypadła nam drużyna z Wołomina. Po pasjonującym, lecz jednostronnym meczu awansowaliśmy do finału (28:9), w którym spotkaliśmy się z gospodarzem z Ząbek. Tu już nie było tak łatwo. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana z przewagą Ząbek, druga na naszą korzyść, niestety w trzeciej kwarcie gospodarze wykazali się większą skutecznością. To przełożyło się na wynik i czwarta kwarta niestety dla nas nie miała już większego wpływu na wynik końcowy (28:15) dla Ząbek.

Składy naszych drużyn:

Chłopcy:

 1. Kacper Ołdak 7B
 2. Jakub Czajkowski 8A
 3. Igor Strzelczyk 8A
 4. Karol Lipiński 8B
 5. Jan Rudajko 8B
 6. Sokulski Damian 8B
 7. Sasin Kacper 8B
 8. Jacek Wojtczuk 8B
 9. Dawid Sztuka 8B
 10. Oliwier Piechotka 8B
 11. Mateusz Dzędzykowki 8C
 12. Bartek Jankowski 8C

Dziewczęta

 1. Paulina Budek 8A
 2. Aleksandra Banasiak 8B
 3. Dominika Doroszkiewicz 8B
 4. Wiktoria Mroczek 8B
 5. Roksana Jankowska 8C
 6. Oliwia Reda 8C
 7. Alicja Czopek 7A
 8. Maja Kozub 7A
 9. Podgórska Patrycja 7A
 10. Sasin Alicja 7A
 11. Aleksandra Trojanek 7A
 12. Emilia Opęchowska 7A

Chłopcom i dziewczętom z klas VII-VIII należą się słowa uznania. Duch walki i zasady fair-play towarzyszyły im w każdym meczu niezależnie od wyniku. Włożyli w te turnieje kawał swojego „serducha” – DZIĘKI!

Mariusz Strzelczyk