Uczennice klas VI SOS ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu trzecim zespołem w minisiatkówce szkolnej na Mazowszu

W dniach 12-13.05.2019r. w Płocku został rozegrany Finał XXI Mazowieckich Igrzysk Dzieci.

Wzięło w nim udział 8 najlepszych zespołów z poszczególnych rejonów, wyłonionych w trakcie rozgrywek powiatowych, następnie międzypowiatowych.

Rejon Legionowo jest jednym z najsilniejszych w siatkówce dziewcząt, na finale rejonu na pięć zespołów biorących udział, cztery na ogół są zespołami biorącymi udział również w rozgrywkach klubowych, więc zwycięzca ma bardzo trudną drogę do finału. Tak było też i w tym roku, ale udało się naszym dziewczętom wygrać Finał Międzypowiatowy i awansować do finału wojewódzkiego.

W Finale Mazowsza, oprócz nas zameldowały się następujące szkoły:SP Nadarzyn, SP 323 Warszawa, PSP 34 Radom, SP 5 Wyszków, SP Opinogóra, SP 2 Węgrów, SP 3 Płock

W pierwszym dniu graliśmy rozgrywki w grupach, zespoły zostały podzielone w wyniku losowania, nasza szkoła trafiła do grupy z PSP 34 Radom, SP Opinogóra, SP 3 Płock.

Po dobrej grze w grupie, zajęliśmy 1 miejsce tracąc jedynie 1 seta w meczu z SP 3 Płock.

Następnego dnia graliśmy o finał z SP 323 Warszawa, niestety mecz mimo ambitnej postawy dziewcząt nie ułożył się po naszej myśli i przegraliśmy go 1:2

Pozostała nam walka o 3 miejsce a przeciwnikiem okazał się po raz kolejny Radom.

Pierwszego seta zagraliśmy dobrze i wygraliśmy go bez problemy, niestety w drugim secie ulegliśmy przeciwniczkom 23:25 i o losach meczu miał zadecydować tie-break.

Początek seta to znów bardzo dobra gra naszych uczennic, mocne ataki, dobra zagrywka, niestety po zmianie stron gra się zatrzymała.

Jednak wypracowana na początku seta przewaga oraz walka naszych zawodniczek, pozwoliły nam dokończyć spotkanie i zająć 3 miejsce na Mazowszu.