Komandosi z Tłuszcza

Pierwszy piątek kwietnia (05.04.2019r) na obiektach Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbywa się VIII edycja „Biegu Komandosa”- tym razem ( po raz pierwszy) z naszym udziałem. Uczniowie i uczennica klas ósmych naszej szkoły oraz szkól z terenu powiatu wołomińskiego na zaproszenie p. Artura Franczuka – nauczyciela w-f w owym liceum, wspólnie wystartowali w tej plenerowej imprezie. Celem zawodów była popularyzacja sportów obronnych oraz integracja młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z terenu pow. wołomińskiego.

Od godziny 10.00 na terenie przylegającym do szkoły aktywnie uczestniczyli w wieloboju, w którego skład wchodziły następujące konkurencje:

  • Strzelanie z karabinu pneumatycznego do tarczy biatlonowej
  • Rzut granatem ćwiczebnym do celu oddalonego o 20m
  • Bieg przełajowy z przeszkodami na dyst. ok. 1500 m, pokonanie skrzyni dowolnym sposobem, toczenie opony, czołganie przez zasieki.

Impreza miała charakter wielobojowy, suma punktów z poszczególnych konkurencji przekładała się na wynik końcowy. W końcowej klasyfikacji uczniowie naszej szkoły zajęli następujące punktowane miejsca:

  • Więch Szymon – uczeń klasy VIIIE zajął VI miejsce
  • Lipiński Szymon – uczeń klasy VIIIB zajął III miejsce

A nasza jedyna „perełka”

  • Maja Banasiak – uczennica klasy VIIIC zajęła II miejsce.

Na szczególną uwagę zasługują jednak wszyscy uczniowie naszej szkoły, walczący do samego końca z innymi uczestnikami w sportowej rywalizacji. Niejednokrotnie konkurencje wielobojowe tj. strzelanie z karabinku pneumatycznego wykonywali pierwszy raz w życiu.

Po skończonej rywalizacji uczniowie uczestniczyli w „Dniu otwartym” zorganizowanym przez Liceum, a zwieńczeniem dnia dla sportowców była grochówka z kuchni polowej oraz gorąca kiełbaska z grilla. Sponsorem nagród indywidualnych (medali, dyplomów, nagród rzeczowych) było Starostwo Powiatu Wołomińskiego.

Mam nadzieję, że nasz pierwszy udział w „Biegu Komandosa” stanie się naszą coroczną tradycją a uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu zasilą mundurowe szeregi  LO w Urlach.