Otwarcie sezonu

Za nami pierwsze sukcesy i porażki sportowe nowego roku szkolnego 2018/19.

19 września na boisku „Orlik” rozegrana została pierwsza impreza inaugurująca nowy sezon. Chłopcy z klas VII-VIII reprezentowali  (jako najstarsi) naszą szkołę w mistrzostwach gminy w piłkę nożną. Już drugi sezon z kolei  rywalizujemy jak równy z równym ze starszymi kolegami – gimnazjalistami ze szkół naszej gminy. Pełni nadziei przystąpiliśmy do turnieju w grupie z Jasienicą, Miąsem i Stryjkami. Po pasjonującej walce zajęliśmy trzecie miejsce w grupie wygrywając mecz z gimnazjalistami z Miąsego. Jasienica i Stryjki tego dnia były poza naszym zasięgiem. W całym turnieju uplasowaliśmy się na piątym miejscu.

Jeszcze bardziej zmotywowani sportową porażką zapragnęliśmy rewanżu tym razem indywidualnego, startując w mistrzostwach rejonu w biegach przełajowych. Boisko szkolne przy SP w Miąsem było dla nas bardziej łaskawe. Poniedziałek 24 września to dzień indywidualnych sukcesów naszej szkoły zarówno w kategorii  chłopców jak i dziewcząt. Reprezentacja szkoły liczyła 31 osób, awans do dalszego etapu w Wołominie uzyskało dziewięciu chłopców i siedem dziewcząt, czyli aż 16 uczniów.

Przed nami jeszcze trzy masowe imprezy biegowe w tym roku kalendarzowym (powiat w Wołominie, międzypowiat w Pomiechówku i sztafety 10x800m w Wołominie), oczywiście pełni nadziei liczymy na dalsze sukcesy naszych  najstarszych uczniów.