Otwarcie sezonu sportowego 2017/18

      Wakacje, wakacje i po wakacjach. Wrzesień w tym roku szkolnym nie rozpieszczał nas słońcem, wręcz przeciwnie przez pierwsze trzy tygodnie głównie lało. Jak co roku w tym czasie rozgrywane są  zawody gminne, rejonowe, powiatowe i międzypowiatowe w biegach przełajowych. Po wstępnej selekcji na lekcjach w-f, nauczyciele wytypowali aż 77 osób z klas IV-VII do reprezentacji naszej szkoły w zawodach rejonowych. Zawody odbyły się 22.09.2017r w Szkole Podstawowej w Miąsem. Oprócz reprezentacji naszej szkoły wzięły w nich udział również ekipy z Jasienicy, Stryjek, Mokrej Wsi, Strachówki, Jadowa i Miąsego. Pogoda na szczęście sprzyjała zawodnikom – nie padało tego dnia, a nasi uczniowie spisali się wyśmienicie, bo aż 35 osób awansowało do kolejnego etapu w Wołominie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Kaźmierczak IVA
Julia Koc IVD
Julia Wiśniewska IVA
Maja Krysik VA
Maja Kozub VA
Julia Przybysz VA
Aleksandra Banasiak VIB
Martyna Radzka VB
Karolina Traczyk VA
Klaudia Koc VA
Izabela Kruk VIC
Oliwia Klimkiewicz VIIA
Magdalena Ośkiewicz VIIA
Klaudia Sasin VIB
Maja Banasiak VIIC
Amelia Maciołek VIIA
Natalia Ośkiewicz VIIA
Adam Więch IVA
Antoni Bienias IVD
Aleksander Szczurowski IVA
Szymon Stępień IVB
Kacper Balcerak VA
Dawid Wójcik VA
Krzysztof Krassowski VA
Szymon Stańczak IVA
Jakub Gałązka VB
Stanisław Reda VB
Jakub Suchodolski VIC
Wiktor Olewnik VIC
Filip Muszelik VIIA
Bartosz Jankowski VIC
Oskar Radzki VIIC
Kamil Kalinowski VIIC
Kamil Skonieczny VIIA
Karol Michalski VIIa

Wołomin to już nie przelewki. 28.09.2017r pogoda znowu dla nas łaskawa. W zawodach wzięło udział ponad 300 osób w odpowiednich kategoriach wiekowych. Tu już nie było tak wspaniale.

Do kolejnego etapu (zawody międzypowiatowe) awansowała tylko jedna zawodniczka, nasza perełka Maja Banasiak uczennica klasy VIIC – wychowanka p. Sławomira Klocka.  Maja uzyskała awans i prawo reprezentowania naszej szkoły w zawodach międzypowiatowych w Pomiechówku zajmując tam 14 miejsce (po wywrotce zaraz po starcie) na 48 zawodniczek. Dodatkowo uczennica klasy IVA Beatka Kaźmierczak zajęła I miejsce w kat. dziewcząt klas IV – niestety klasy IV kończą swój udział w zawodach na etapie powiatu.

Maja Banasiak uczennica kl. VIIC
Beata Kaźmierczak uczennica kl. IVA (pierwsza na podium)

      Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy tak mężnie reprezentowali SP Tłuszcz w tak trudnych przecież zawodach, jakimi są przełaje. Szczególne podziękowania należą się Mai Banasiak za kolejny już awans do zawodów rangi międzypowiatu (Maja awansuje regularnie do tego etapu od IV klasy).

      Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów wszystkim uczniom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tłuszczu w zawodach szkolnych.

 

Mariusz Strzelczyk