Piłkarska kadra czeka…

   

      Jak co roku w kwietniu czas na piłkę nożną, tym razem w wykonaniu DZIEWCZĄT. Nasze uczennice w składzie:

Wielgolaska Natalia (świetna bramkarka), Ośkiewicz Magdalena (stoper), Ośkiewicz Natalia (mózg naszej drużyny), Tulwin Zuzanna (prawa pomoc), Karolak Natalia (Błaszczykowski w spódnicy), Maciołek Amelia (snajper), Ołdak Oliwia (struś pędziwiatr), Wytrykowska Zuzanna (prawa obrona), Rudnik Kornelia (pomocnik), Gotowiec Aleksandra (pomocnik) oraz dwie nasze rezerwowe- Wydryszek Marysia i Wąsik Dominika stanowiły o sile naszego zespołu.

24 kwietnia na boisku „Orlik” w Tłuszczu odbyły się zawody rejonowe, na które zgłosiło się siedem zespołów. Nasza szkoła trafiła do grupy A w której przyszło nam rozegrać mecze z SP Strachówka, SP Urle oraz SP Postoliska. Po fazie grupowej dziewczęta wygrywając w każdym meczu po 1:0 zajęły I miejsce. Natomiast w grupie B walczyły szkoły z: Jasienicy, Miąsego i Stryjek (zwycięzcą grupy zostały dziewczęta z Jasienicy).

    Mecz o pierwsze miejsce a jednocześnie prawo reprezentowania naszego rejonu w powiecie wołomińskim rozegrany został pomiędzy  SP Tłuszcz a SP Jasienica. Wynik końcowy tego spotkania to 3:1 (oczywiście dla naszej drużyny).

    27 kwietnia we czwartek dziewczęta wraz z trenerem udały się na zawody powiatowe, które odbyły się na świeżo oddanym obiekcie Dolcana Ząbki. Na nasze dziewczęta czekały już drużyny z Wołomina (SP nr. 7), Marek (SP nr.1), oraz gospodynie Ząbki (SP nr.1). Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz z Markami zremisowaliśmy 1:1, drugi z Wołominem i trzeci z Ząbkami niestety przegraliśmy ale po ostrej i bezpardonowej walce. W sumie dziewczęta zajęły czwarte miejsce a zwyciężyły piłkarki nożne z Ząbek (wszystkie dziewczęta trenujące w Ząbkovi).

    Mam nadzieję, że te porażki nie podcięły zbyt mocno dziewczynom skrzydeł, to przecież etap powiatu a drużyna z Ząbek od lat zdobywa Mistrzostwo Mazowsza. Dalsze sukcesy nie tylko w piłce nożnej są na wyciągnięcie nogi a nawet ręki… Serdeczne dzięki dla naszych dziewcząt za walkę do ostatniej sekundy meczu.

Mariusz Strzelczyk